YPS/ YPS-JIN: Önderliğimiz üzerinde ağırlaştırılmış tecrite cevap olma zamanıdır

0
240

Önderimiz Başkan APO üzerinde uygulanan tecrit ve işkence sistemi en son telefon görüşmesindeki uygulamayla yeni bir boyut kazandığını belirten YPS/ YPS-JIN KOORDİNASYONU, Önderliğimize ve halkımıza karşı uygulanan işkence ve ağırlaştırılmış tecrite cevap olma zamanıdır.” dedi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde ağırlaştırılmış tecride ilişkin yazılı açıklama yapan YPS/ YPS-JIN KOORDİNASYONU, “Meşru hale getirilmeye çalışılan işkence ve tecridi asla kabul etmedik ve etmeyeceğiz. Bunu yaratıcı tarz ve taktiksel eylemler ile ortaya koyma zamanı gelmiştir” dedi.

‘Önderliksiz bir yaşamı asla kabul etmiyoruz’

Faşist AKP-MHP diktasına büyük küçük demeden her türlü darbeyi vurmak her Kürt bireyinin görevi olduğu vurgulanan açıklamada, “Halkımız kendi öz savunma bilinciyle tepkisini ortaya koyarken, birimlerimiz yaratıcı tarza uygun eylem çeşitleri ile görev ve sorumluluklarını yerine getirmeliler.  Bizler Önderliksiz bir yaşamı asla kabul etmeyen, faşizme boyun eğmeyen, özgürlük dışında başka seçeneği olmayan fedailerin geleneğine sahibiz. O zaman bu geleneğimize denk, Önderliğimize ve halkımıza karşı uygulanan işkence ve ağırlaştırılmış tecrite cevap olma zamanıdır” diye belirtildi.

‘Önderliğimize ve halkımıza sözümüzü yerine getirme zamanıdır’

Koordinasyon açıklamasında, YPS birimlerimiz hemen harekete geçmeli, yükseltecekleri eylemlerle Önderliğimiz üzerinde ki işkenceye karşı olduklarını ortaya koymalılar. Faşizmin uykularını kaçırtan, yaptıklarına bin pişman eden eylemlerle gece gündüz demeden her yerde, her birimimiz eylemlerini hemen hayata geçirmelidir.”

Açıklamanın sonunda, “Önderliğimizin özgür yaşar ve çalışır duruma getirmek sorumluluğumuzdur. Önderliğimize ve halkımıza sözümüzü yerine getirme, Söz onurdur hakikati ile eylemlerle Önderliğimiz etrafında savunmayı sağlama zamanıdır. Bu temelde tüm Misilleme Timlerine yaratıcı tarz ve taktiksel eylemlerinde selamlar.”

‘Ya Önderlik ile özgür bir yaşam, ya da Önderlik ile özgür bir yaşam’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz