YPS/YPS-JIN: Tüm birimlerimizi harekete geçmeye çağırıyoruz

0
379

YPS / YPS-JIN Koordinasyonu, “bu saldırı Deniz şahsında direnen Kürt kadını ve kadın etrafında örülen ahlaki politik değereler bir saldırıdır. Bu temelde tüm birimlerimizi aktif eylemselliğe geçerek her yerde kesintisiz eyleme geçmeye çağırıyoruz” dedi.

YPS / YPS-JIN Koordinasyonu, Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

YPS/YPS-JIN Koordinasyonu, Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişkin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Özelde son 7 yıldır yeni savaş konseptiyle Kürdistan halkının varlığına, onun mücadelesine ve tüm değerlerine saldırarak “diz çöktürme”ye çalışan AKP-MHP faşist rejimi diz çökmeyen Kürt halkına açıktan katliamlar gerçekleştirmeye başlamıştır. Tüm imkanlarını kullanarak bu amacını gerçekleştirmeye çalışan çete rejimi başarısız oldukça azgın ve kudurmuş bir yaratık gibi diz çökmeyen Kürt’e saldırmaktadır. Saldırdıkça başarısız olmakta, başarısız oldukça vahşileşmektedir.

Ağırlaştırılmış tecritle Önderliğini yenemediği, özel savaş uygulamaları ile boğamadığı, tecavüz politikaları ile iradesini kıramadığı, tutuklayarak zindana sığdıramadığı Kürt halkını tetikçi, paralı çeteleri ile katletmeye başlamıştır. Medya Savunma alanlarında bu halkın gerillasına karşı bozguna uğrayan, Rojava’da sivil Kürt halkını katletmek, kırımdan geçirmek için göndererek “sendromlarla” dönen katillerine “sivil Kürt’ü katledin” talimatı vermiştir. “

‘Deniz’e saldırı Kürt halkının varlığına saldırıdır’

Toplu katliamı hedefleyen faşist, kudurmuş AKP-MHP rejimi, yurtsever Kürt genç kadını Deniz Poyraz’ı katletti. Yapılan bu saldırı sadece Denize karşı değil, Deniz şahsında direnen Kürt kadını ve kadın etrafında örülen ahlaki politik değerlere saldırı olduğu kaydedilen açıklamada, “Yani Kürt halkının varlığına ve varlık değerlerine saldırıdır. Denize yapılan saldırıyla Kürt kadını yılmayacak, binlerce Deniz direnecek ve intikamını alacaktır

Gerçekleştirilen bu katliamla Kürt halkı için öz savunmanın “olmazsa olmaz” bir ihtiyaç ve yaşam dayanağı olduğu net bir şekilde bir kez daha anlaşılmıştır. Bugün öz savunmanın gerçekleştirilmesi bir hak ve görev olarak başta Kürt gençleri olmak üzere tüm halkımızın olmazsa olmazıdır. Bu temelde tüm Kürt halkı öz savunma bilinciyle örgütlenmeli, kendi evinde, kendi mahallesinde, kendi şehrinde öz savunmasını gerçekleştirerek Türk devletinin imha konseptini paramparça etmelidir. Kürdistan’da her ev bir mevzi, her mahalle bir kale olmalı, Kürt gençleri Kürt katillerine Kürdistan’ı mezar etmelidir.”

‘Kürt halkına yapılan her saldırının intikamını alacağız’

Bizler tüm bu saldırı ve katliamların hedefi olan halkımızın öz savunma güçleri olarak Kürdistan’ın her mahallesinde Türkiye’nin her şehrinde görevimizi yerine getireceğiz denilen açıklamada, “Çete devleti ve onun kirli tetikçileri iyi bilmelidir ki Kürt halkına yapılan her saldırının intikamını alacağız. Bu temelde tüm birimlerimizi aktif eylemselliğe geçerek her yerde kesintisiz eyleme geçmeye çağırıyoruz.

Tüm YPS-YPS-JIN birimlerimiz bulundukları her alanda yaratıcı taktik ve yöntemlerle kesintisiz intikam eylemleri gerçekleştirerek faşist AKP-MHP çete rejiminden intikamını alacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz