YPS, Zübeyir Fidan adlı kontraya sabotaj eylemi gerçekleştirdi

0
225

Şehit Xelîl Jêhat YPS Misilleme Timi yaptığı yazılı açıklamada, “Şehit Xelîl Jêhat YPS misilleme timimiz Van’ın Çatax ilçesinde kontra olan veb jitemle hareket ederek bölgeye foto kapan yerleştiren işbirlikçi İsmet Sarısaç’ın kontra faaliyetlerini tespit ederek, 6 Haziran’da Çatax bölgesinde 6 foto kapanı imha etmiştir” dedi.

Misilleme Timi, “Yine Mardin’in Omerya ilçesi Yesta köyünde kontra faaliyetler yürüten, ağaç kesimlerinde yer alan, düşmanla operasyona katılan Zübeyir Fidan adlı kontranın 14 Haziran günü saat 3.30 sularında 33 N 8571 pikabı sabotaj taktiği ile vurulmuştur. Kontra ağır yaralı bir şekilde Mardin devlet hastanesine kaldırılırken, arabası kullanılamaz hale gelmiştir” diye ekledi.

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı: “Faşist AKP-MHP rejimi gasp ettiği seçim sonuçları ve akabinde kurduğu yeni kabinesi ile Kürt halkının katliamı üzerindeki yeminlerini yinelemiş ve Kurdistan üzerinde saldırılarına soluksuz bir şekilde devam etmektedir.

Türkiye toplumunda faşizmi körükledikleri yetmezmiş gibi, terör faaliyetlerini Kürdün kendisi üzerinden sürdüren kirli politikalar yürütmekte, özel savaşın en önemli ayağı olan kontra, işbirlikçi kişiler üzerinden Kürdü Kürde kırdırtma, Kurdistan’ın doğasına Kürt eli ile saldırılar düzenleyerek sonuç almak istemektedir.

Yurtsever Kürt halkı olarak, üç kuruş para için dilini, kültürünü yok sayan onurunu celladına satan işbirlikçi kontraların Kurdistan’ın kutsal topraklarında yeri yoktur. İşbirlikçiler ya yaşadığı toprağa ihaneti bırakacak ya da bu topraklardan sürülecektir. Kurdistan’ın doğasına zarar veren işbirlikçi eller kırılacaktır. Özgürlük gerillasına karşı düzenlenen operasyonlarda en ön saflarda yer alan ve arkadaşlarımızın şehadetine sebep olan kontraların affı yoktur. Er ya da geç ellerinizdeki kanın hesabı sorulacaktır.

Kürt halkı olarak yurtseverlik bilincimizle bugüne kadar düşmanla mücadele ettik, her türlü işkence zulme rağmen pes etmedik, diz çökmedik, düşmanı karşımızda boyun eğdirdik. Yurtsever Kürt halkı, halkın örgütlü gücü YPS-YPS JIN milisleri olarak TC faşizan rejimi bilsin ki her anımız intikam anıdır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz