YPS’den Şırnak, Cizre ve Amed’de bir dizi eylem

0
337

YPS Şehit Xemgin Roj Misilleme Timi, Özgürlük hareketinin başlattığı“Dem Dema Azadiyê ye” hamlesi kapsamında Şırnak, Cizre ve Amed’de bir dizi eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

YPS Şehit Xemgin Roj Misilleme Timi, Özgürlük hareketinin başlattığı “Dem Dema Azadiyê ye” hamlesi kapsamında Czire’nin Nur, Cudi, Bahçelievler mahalleleri ve Amed’in Kayapınar ilçesi Gaziler caddesi üzerinde seyir halinde olan faşist çete MHP il başkan yardımcılarına eylem düzenlediklerini bildirdi.

YPS Şehit Xemgin Roj Misilleme Timi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

Eylem tekmilleri elimize geç ulaştığı için kamuoyuyla geç paylaşmak zorunda kalıyoruz. Özgürlük Hareketimize karşı başlatılan Zap, Avaşin ve Metina’da yürütülen işgal saldırılarına karşı Özgürlük Gerillalarının fedaice direnişinden moral alıyoruz. Düşmanın bu saldırılarına karşılık Kürdistan kentlerinde ve Türkiye metropollerinde işbirlikçilere, ajanlara, polis ve bekçilere, AKP-MHP yandaşlarına ve devletin kurumları hedef olmaya devam edecektir. Bu çerçevede intikam eylemlerimiz en radikal şekilde devam edecektir.”

Misilleme Timi yapılan eylemlere ilişkin şu bilgileri paylaştı;

19 Mayıs gece saat 03:00’da Şırnak’ın Bahçelievler mahallesinde emniyet binası arkasında üyelerimiz işgalci devletin TEM kurumuna bağlı bir polise ait aracı hedefleyerek molotoflarla vurdu. Gerçekleştirilen eylem sonucunda polis aracı kullanılamaz hale geldi.

Üyelerimiz Cizre’de Newroz haftası boyunca Newroz kutlamalarına katılan halkımızın öz savunmasını gerçekleştirerek işgalci Türk polisine karşı birçok etkili eylem gerçekleştirdi.

21 Mart günü saat 22:00’da Cizre’nin Nur Mahallesinde Newroz kutlamalarına müdahale etmeye gelen polis araçlarına yönelik eylem gerçekleştirdi. Polis araçları birçok koldan molotoflarla vurularak darbelendi.

20 Mart günü üyelerimiz mahalleye girmeye çalışan zırhlı polis araçlarına yönelik saldırı eylemi gerçekleştirdi. Bu eylemde 3 zırhlı polis aracı darbelenerek alandan uzaklaştı.

20 Mart günü saat 20:00’da ise Cudi mahallesinde üyelerimiz polis araçlarına yönelik molotof kokteylleri ile eylem gerçekleştirdi. Yine akşam saat 9’da polislerin toplandığı anda üyelerimiz ses bombaları ile etkili bir şekilde vurdu. Araçlarından inmeye çalışan polisler ise havai fişeklerle vuruldu.

10 Nisan günü akşam saat 21:24’te Amed’in Kayapınar ilçesi Gaziler caddesi üzerinde seyir halinde olan faşist çete MHP il başkan yardımcıları Şevket Toprak ve Ekrem Zazaoğlu’nun içinde bulunduğu araç hareket halinde iken ferdi silahlarla vuruldu. Eylem sonucunda araç darbelendi. Birim üyelerimiz sağlam bir şekilde güvenli alanlarına ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz