YPS’nin 15 AĞUSTOS KUTLAMASI

0
311

Kürt halkının varlığının devrimci halk savaşı ile gerçekleşeceği bilinciyle şehid Roza Botan YPS-JIN misilleme timimiz 14 Ağustos tarihinde Amed’in Seyrantepe mahallesinde saat 21.00 da kayyumun gasp ettiği su deposuna yine 13 Ağustos tarihinde Amed’in Bismil ilçesi Seyrantepe mahallesinde saat 23.00 sularında yazılama eylemi yapmıştır. Ayrıca 11 Ağustos tarihinde Amed’in Bağlar ilçesinde saat 24.00 ten sonra TC’nin bayrağı yakılmıştır.

Günümüz dünyasında kapital sistemle yok oluşa sürüklenen toplum, özelde kadını modern bir köleliğe mahkum etmiştir. Toplumu toplum yapanın, devrimleri yaratanın kadın olduğunu dile getiren Önder Apo, toplumsal devrimlerin kadın devrimiyle gerçekleşeceğini dile getirmiştir. Bu nedenledir ki  kadının varlık sorununu mücadelesi, devrimci halk savaşımına katılımıyla ortadan kalkacağı tartışılmaz bir gerçekliktir.

YPS örgütünün başlattığı zafer hamlesi çerçevesinde kadınlar toplumun kurtuluşu için bütün eylemselliklerde yer alacaktır. YPJ-JIN  faşist rejime karşı, kadının fiziksel ve ruhsal yok oluşuna dur diyecek ve düşmana büyük darbeler vuracaktır.

13.08.2022

Şehis Roza Botan YPS-JIN Misilleme Timi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here