Zap ve Metîna’da 3 işgalci cezalandırıldı

0
63

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Zap bölgesi;

25 Ağustos saat 08:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimizi yıkmaya çalışan 1 kepçe ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi. Darbe alan kepçenin ve işgalcilerin hareketliliği durduruldu.

Metîna bölgesi;

24 Ağustos saat 02:00’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

24 Ağustos saat 06:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

24 Ağustos saat 14:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

25 Ağustos saat 01:00 ile 02:00 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşandı. Direniş Alanı 7 kez saldırı helikopterleri ile bombalandı. 1 Skorsky helikopteri indirme yapmak isterken ağır silahlar ile müdahale edildi.

25 Ağustos saat 01:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

24 Ağustos saat 02:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi.

25 Ağustos saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile eş zamanlı olarak hedeflenip vuruldu. 1 işgalci cezalandırılırken, 1 işgalci de yaralandı. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here