Zap’ta 5 işgalci cezalandırıldı

0
134

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin şunları belirtti:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

16 Ağustos saat 05:00 ve 07:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mevziler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

16 Ağustos saat 10:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mevziler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

16 Ağustos saat 15:10’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mevziler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

16 Ağustos saat 17:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. YJA Star güçlerimizce gerçekleştirilen bu eylemde; 1 işgalci cezalandırıldı ve işgalcilerin hareketi durduruldu.

16 Ağustos saat 17:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

16 Ağustos saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler keşif faaliyeti yürütmeye çalışırken orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

16 Ağustos saat 18:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler bir araya toplandığında ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

17 Ağustos saat 00:30 ile 01:30 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda yaşanan helikopter hareketliliğine güçlerimizce 6 kez ağır silahlar ile müdahale edildi.

17 Ağustos saat 03:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Zap bölgesi;

16 Ağustos saat 19:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler ferdi silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

16 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 1 kez, Metîna’nın Gundê Şêlazê ve Golka alanları 7 kez olmak üzere; toplam 8 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here