‘Zîlan tarzı dışında bir savaş tarzı bize haramdır’

0
25

Kurdistan dağlarındaki Apocu fedailer, yeni bir eğitim devresini daha başarıyla tamamladı.

Ölümsüz Komutan Zîlan’ın (Zeynep Kınacı) fedai eylemini gerçekleştirdiği 30 Haziran’da eğitim devresini tamamlayan fedailer, mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

Ölümsüz Komutan Zilan’ın izinden yürüyen Kurdistan fedaileri, başarılı eğitim sürecinin ardından görev sahalarına doğru yol aldı.

Mezuniyet töreninde konuşan fedai gerillaların komutanı şunları dile getirdi:

‘APOCU FEDAİ RUH HİÇBİR ZAMAN YOK EDİLEMEYECEK’

“Bugün Zîlan arkadaşın şehadetinin 28. yıl dönümüdür. Zîlan arkadaş, Şam’daki komploya cevap olarak 30 Haziran 1996’da fedai eylem gerçekleştirdi. Hegemonik iktidarcı güçler Önderlik şahsında halkımızı ve özgürlük hareketimizi yok etmek istiyorlardı. Ama Zîlan arkadaş, Önderliğin yalnız olmadığı, fedai gerillalarının Önderliğin arkasında olduğu ve her zaman her şeye hazır olduğu mesajını düşmanın tam ortasında fedai eylem gerçekleştirerek verdi. Bu eylemiyle Rêber Apo’ya bir saldırı geliştiğinde gerillalarının hazır olduğu mesajını dosta düşmana bir kez daha verdi. Gulan (Filiz Yerlikaya) arkadaşın 7 Haziran’da, Sema Yüce arkadaşın 17 Haziran’da Zîlan’ın takipçiliğinde yürürken gerçekleşen şehadetleri söz konusu. Sema arkadaş, ‘nasıl ki gökyüzünde iki güneş olmazsa, bizim için de yalnızca Rêber Apo vardır, onun dışında hiçbir şeyi kabul etmeyiz’ dedi. Zîlan arkadaş, ‘keşke canımdan daha fazlasını verebilseydim’ dedi. Her üç fedai öncümüz eylemleri, söylemleri ve şehadetleriyle Apocu fedai ruhun hiçbir zaman yok olmayacağını gösterdiler.

‘ÜZERİMİZE DÜŞEN HER SORUMLULUĞU YERİNE GETİRECEĞİZ’

Bugün Medya Savunma Alanları’nda Kurdistan’ın kızları ve oğulları Zîlan çizgisinde, Zîlanlar gibi savaş mevzilerinde direniyor. Büyük bir cesaret ve iradeyle düşman saldırılarını bertaraf ediyor. Zap ve Metîna’da savaş tünellerindeki yoldaşlarımız düşmanın her türlü tekniğine, karadan ve havadan gerçekleşen saldırılarına, kimyasal silahla kullanmasına karşı emsalsiz bir şekilde eylemsellik içerisindedir. Sürekli olarak eylemleriyle halkımıza müjdeler veriyorlar. Biz de bu yoldaşların yoldaşı olarak üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getireceğiz.

‘ZÎLAN TARZIYLA SAVAŞARAK BAŞARIYI GARANTİLEYECEĞİZ’

Bugün halkımıza ve zindandaki yoldaşlarımıza yönelik saldırıları devam ediyor. Her gün sokaklarda yurtsever insanlarımız katlediliyor, annelerimiz sokaklarda işkence görüyor, gençlerimiz katlediliyor. Biz de halkımıza diyoruz ki; yalnız değilsiniz, gerillalarınız arkanızdadır, Apocu fedai Kurdistan gerillaları arkanızdadır, biz her gün her an hazırız, halkımıza nerede saldırı gelişirse orada olacağız. Düşmana da diyoruz ki, halkımız yalnız değildir. Zîlan tarzıyla savaşacağız, Zîlan tarzı dışında bir savaş tarzı bize haramdır. Zîlanca savaşacağız ve Zîlanca başaracağız. Zîlanca savaşarak zaferi garantileyeceğiz. Bu sözü herkesten önce halkımıza ve zindanda direnen yoldaşlarımıza veriyoruz. Medya Savunma Alanları’nda Zîlan ruhuyla yaşayan ve onun tarzını pratikleştiren Hewrê, Doğa, Şervan, Ciwan ve Andok yoldaşlar gibi zaferi garantileyeceğiz. Ve son söz olarak diyoruz ki; zafer bizimdir, zafer halkımızındır, zafer hepimizindir.”

Fedai gerillalar konuşmanın ardından, “Bijî Serok Apo”, “Bi Can Bi Xwîn Em Bi Te Re Ne Ey Serok”, “Bê Serok Jiyan Nabe”, “Jin Jiyan Azadî” ve “Bijî Partiya Karkerên Kurdistan” sloganları atarak görev sahalarına doğru yol aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz