‘Zirgan’da köylerden çıkamayan siviller tehlikede’

0
677

Gazeteci Rûken Cemal, işgalci Türk devleti ve çetelerinin, Serêkaniyê’nin Zirgan ilçesine bağlı köylere saldırılarını sürdürdüğünü, köylerinden çıkamayan sivillerin can güvenliğinin tehlikede olduğunu bildirdi.

İşgalci Türk devleti ve onun DAİŞ/El Nusra çeteleri, son iki gündür Serêkaniyê’nin Zirgan ilçesine bağlı köylere saldırıyor. QSD savaşçıları da işgal saldırılarına meşru savunmayla karşılık veriyor.

Zirgan’da yaşanan gelişmeleri aktaran gazeteci Rûken Cemal sivillerin yaşadığı Til Werd, Til Mihemed ve Enîq El Hewa köylerine işgalci Türk devleti ve ona bağlı DAİŞ/El Nusra çeteleri tarafından top atışları düzenlendiğini, ayrıca işgalcilere ait insansız hava araçlarının (İHA) da bölgede uçtuğunu bildirdi.

QSD savaşçılarının saldırılara karşılık verdiğini kaydeden Rûken Cemal, yaşanan çatışmalarda çok sayıda çetenin öldürüldüğü ve yaralandığını, işgalcilere ait birçok askeri aracın da imha edildiğini belirtti.

Gazeteci Rûken Cemal, Zirgan’ın köylerine yönelik saldırılardan dolayı sivillerin can güvenliğinin tehlikede olduğunu da kaydetti.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here